Definícia udržateľnosti

Udržateľnosť nie je nové módne slovo. Termín sa v súvislosti s lesníctvom používal už v 17. storočí. Vyrúbaných by malo byť len toľko stromov, koľko za určitú dobu dorastie. To je jediný spôsob, ako sa les môže spamätať. Udržateľnosť znamená zodpovedné využívanie životného prostredia tak, aby bolo zachované pre budúce generácie. V posledných niekoľkých rokoch bol tento výraz opäť veľa používaný a stal sa nepostrádateľným v mnohých oblastiach života. Napríklad toto slovo sa stalo pevne zakoreneným v súvislosti s módou.

 Čo je udržateľná móda?

Udržateľná móda, alebo v angličtine Sustainable Fashion, počujeme dnes všade. V reklame, obchodných domoch, online obchodoch, na módnych blogoch - všetci hovoria a píšu o udržateľnej móde. Ale čo to vlastne znamená?

Definícia nie je príliš ľahká, pretože udržateľná móda má mnoho aspektov, na ktoré sa dá pozerať. Od materiálov a spôsobu výroby až po pracovné podmienky a dopad na ľudí a životné prostredie. Móda sa nazýva udržateľná, ak sa skladá z udržateľných surovín a / alebo bola vyrobená za podmienok výroby šetrných k životnému prostrediu a / alebo za spravodlivých pracovných podmienok. Ako vidíte, neexistuje jedna jediná definícia a každá spoločnosť má svoj vlastný výklad.

 Čo znamená udržateľnosť pre Duppau?

Sme otvorení novým materiálom a výrobným procesom, ktoré môžu chrániť životné prostredie. Výroba, ktorá je spravodlivá voči zdrojom a ľuďom, je pre nás dôležitá. Podporujeme pomalou módu, tzv. Slow fashion, tj. ekologické, udržateľné výrobky, ktoré sú vysoko kvalitné, a preto po dlhú dobu poteší. Naproti tomu rýchla móda čiže Fast Fashion usiluje o rýchlu hromadnú výrobu. Výsledkom sú lacné výrobky, ktoré však strácajú kvalitu a často výdržou len jednu sezónu. Každý rok venujeme časť svojich príjmov na ekologické a sociálne projekty.

 Akú udržateľnú módu si môžete kúpiť na Duppau.sk?

V našom online obchode aktuálne ponúkame udržateľné doplnky vyrobené z dreva z obnoviteľných surovín. Naše dámske drevené hodinky a pánske drevené hodinky sú vyrobené len z zvyškového dreva, ktoré by sa inak už nepoužilo. Ide napríklad o vedľajšie produkty, ktoré vznikajú pri výrobe nábytku. Naši partneri sú nami starostlivo vyberaní. Je pre nás dôležité, aby výroba prebiehala spravodlivo voči prírode a ľuďom. Preto sa aj radi pozrieme do zákulisia a presvedčíme sa o tom osobne.