Ako to začalo

Po rokoch strávených prác v korporátnej firme som začal pociťovať potrebu vlastnej sebarealizácie. A tak som sa jedného dňa rozhodol si založiť vlastnú firmu a budovať vlastný brand. A tak vznikla firma a značka Duppau. Rozhliadal som sa okolo seba a hľadal inšpiráciu. Najväčšou inšpiráciou sa pre mňa stala príroda. Obnoviteľné zdroje a ekologické materiály, ako je napr. drevo, v tom vidím jasnú budúcnosť. Drevo je doslova renesančný materiál. Výrobky z dreva preto v posledných rokoch získavajú na čoraz väčšej obľube. A tak začal e-shop ponúkať dámske a pánske drevené hodinky.

Kamil Ali: Zakladateľ Duppau

- Kamil Ali, zakladateľ -

Rozšírenie značky o nové produkty

Milujeme doplnky. Sú praktické, zdobia nositeľa a robia oblečenie naozaj kompletným. Preto sme do našej ponuky pridali ďalšie módne doplnky. Inšpirujte sa našimi batohmi a klasickými hodinkami.

Názov značky ako pocta zaniknutému mestu

Inšpiráciou pre názov značky sa stalo zaniknuté mesto Doupov (nemecky Duppau), kde žili moji predkovia z matkinej strany. Mesto sa nachádzalo v Doupovských horách, neďaleko od Karlových Varov. V tejto krásnej krajine sa ľudia živili poľnohospodárstvom a remeselnou prácou, ktorá bola v okolí veľmi známa.

Obraz "Námestie v Doupove" od maliara Antonína Lewyho (1845 - 1897)

História zaniklého mesta Duppau

Po 2. svetovej vojne a následnom odsune nemeckého obyvateľstva, bolo mesto vysídlené a opustené.

Od roku 1953 sa Doupov a jeho okolie stalo vojenským výcvikovým priestorom Hradiště. Vojenským výcvikovým priestorom je dodnes, navyše sa tu konajú pravidelné vojenské cvičenia spriatelených armád NATO.


Bavorské štátne ministerstvo pre rodinu, prácu a sociálne veci

Prečo kupovať u nás?

Aby ste mali dlho radosť zo zakúpených produktov, starostlivo vyberáme precízne spracované a dizajnové modely u dôveryhodných dodávateľov. Naša snaha je ponúknuť kvalitný a originálny tovar za rozumnú cenu. Všetky produkty máme priamo na sklade, tým sme schopní zaručiť rýchle dodanie do 2 pracovných dní. Samozrejme tovar je zabalený dôkladne, aby sa na ceste k vám nepoškodil.

S partnerkou zdieľame záľubu v umení a fotografovanie. Produkty si fotíme sami. Vo voľnom čase radi utekáme z ruchu veľkomesta do prírody. Vždy máme pri sebe fotoaparát pre zachytenie zaujímavých motívov. Aj vďaka vonkajším fotografiám máte jasnú predstavu o našom tovaru.

Skratka, Duppau je:

  • Ekologická výroba a udržateľnosť
  • Vynikajúca kvalita
  • Spravodlivé ceny
  • Inovatívny dizajn
  • Láska k detailu

Prajeme vám príjemný nákup!